afsmt

ХIV з’їзд онкологів та радіологів України приурочений до святкування 100-річчя Інституту Раку

19.10.2021

Національному інституту раку виповнилось 100 років. На честь ювілею в м.Києві на НСК «Олімпійський», 30 вересня – 02 жовтня відбувся «ХІV з’їзд онкологів та радіологів України».

ХIV з’їзд онкологів та радіологів України приурочений до святкування 100-річчя Інституту Раку

Це важлива подія для всіх, хто причетний: для співробітників і для тих людей, які одужали у стінах інституту. 100 років боротьби за життя, 100 років досягнень державного та світового рівня.

Сучасний Національний інститут раку України (НІР) — це найстаріший клінічний та дослідницький міжнародно-акредитований онкологічний центр. В його стінах здійснюються операції найвищого рівня складності. До того ж Інститут проводить наукові дослідження, нарощує потенціал освіти та поширює знання з онкології з іншими закордонними колегами.

ХIV з’їзд онкологів та радіологів України приурочений до святкування 100-річчя Інституту Раку

Мета Інституту — покращити стан сучасної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями та виступає в ролі науково-освітнього центру з розробки інноваційних діагностичних та терапевтичних методів, обміну передовим досвідом. Адже, рак є другою найпоширенішою причиною смерті після серцево-судинних захворювань — як у світі, так і в Україні. І на жаль, єдиного препарату від страшної недуги поки що не існує. Але лікарям вдається рятувати життя, розробляючи індивідуальний план і тактику лікування раку для кожного пацієнта.

Конгрес відбувся за підтримки:

ХIV з’їзд онкологів та радіологів України приурочений до святкування 100-річчя Інституту РакуПротягом трьох днів роботи з’їзду у  залах конференц-центру НСК «Олімпійський» проходили насичені офлайн та онлайн засідання. Більше 200 спікерів з 10 країн, поділилися власним досвідом і обговорили організацію протиракової боротьби, оптимальні принципи морфологічної діагностики, сучасні підходи до діагностики та лікування пухлин, дитячу онкологію в Україні, актуальні питання медикаментозного лікування злоякісних пухлин і ще багато важливих тем.

 

Компанія «АФС Медицинтехнік» , яка являється єдиним офіційним дистриб’ютором Philips Healthcare в Україні – виступила одним із головним партнером та спонсором даного Конгресу та представила доповіді на важливі теми.

1 жовтня Лікар Гіпп Ілля Миколайович, к.м.н., Global Strategic Account Executive at Philips, США виступив з доповіддю «Значущість інтегрованого підходу в організації сучасної онкоурологічної служби» в секції «Онкоурологія».

Онкоурологія – розділ медицини, що знаходиться на стику онкології, урології, андрології і гінекології і вивчає доброякісні та злоякісні пухлини сечостатевої системи, їх етіологію і патогенез, методи їх профілактики, діагностики та лікування.

Лікар розповів про тенденції та складності онкоурологічної служб на сьогоднішній день, цикл надання допомоги в онкоурології, та привів приклади інтегрованого підходу в онкоурології в ролі МРТ системи Philips.

Найважливішими кроками в лікування онкоурологічних проблем є:

 • Раннє виявлення і діагностика;
 • Вибір тактики лікування;
 • Планування терапії та лікування;
 • Оцінка ефективності терапії і ведення пацієнта після лікування.

Усі ці кроки в діагностиці та лікуванні можна виявити за допомогою магнітно-резонансної томографії, адже це безболісний метод діагностування пацієнтів без оперативного втручання. Також важливо, що одна МРТ система компанії Philips може надавати свій вплив і використовуватися на різних етапах. Ілля Миколайович детально розповів про кожний етап і навів приклади:

 • Діагностика за допомогою МРТ;
 • МРТ в скринінгу;
 • Біопсії під контролем МРТ;
 • МРТ в тераностиці і стратифікації онкоурологічних пацієнтів;
 • Планування і симуляція за допомогою МРТ;
 • Навігація терапії за допомогою МРТ;
 • МРТ в оцінці відповіді на лікування та ведення пацієнтів після терапії.

Також, Лікар Ілля Гіпп, продемонстрував ще одну доповідь, на тему  «Можливості МР-симуляції для персоналізації променевої терапії» в секції «Радіаційна онкологія та ядерна медицина в онкології»

Променева терапія або радіотерапія є важливим методом лікування раку. Ракові клітини і злоякісні пухлини можуть цілеспрямовано знищуватися за допомогою локального застосування рентгенівських променів, гамма-променів або частинок (електронів, протонів, нейтронів). Променеву терапію часто застосовують у поєднанні з іншими методами лікування, такими як хіміотерапія і імунотерапія, терапія застосовується для лікування приблизно половини всіх видів раку.

Лікар Ілля Гіпп в своїй доповіді в приклад привів магнітно-резонансні томографи компанії Philips. МРТ – це надсучасний, абсолютно безпечний метод досліджування внутрішніх органів, та тканин за допомогою ядерного магнітного резонансу. Прилад зекономить час на встановлення діагнозу, адже за допомогою нього можна виявити родові травми, пухлини на початкових стадіях та ін. Сучасні комплекси дозволяють проводити дослідження опорно-рухової та серцево-судинної систем, головного мозку і всіх внутрішніх органів.

Новітня система в області магнітно-резонансної томографії Philips Prodiva CX 1.5T  дозволяє підвищити клінічну ефективність, оптимізувати робочий процес і поліпшити комфорт пацієнта під час дослідження. Завдяки використанню дуже легких, гнучких цифрових котушок час на сканування та укладання пацієнта скорочується до 34%. Це дозволяє істотно збільшити пропускну здатність відділень при збереженні високої якості діагностики за рахунок цифрової передачі даних. Повністю цифрова архітектура dStream, реалізована в апараті, гарантує отримання МР-зображень високої якості будь-якій області діагностики.

Система МРТ Philips Ingenia та Philips Ingenia Ambition 1.5Т для підтримки і планування променевої терапії дозволяє отримувати високоточні зображення і більш чітко визначати межі новоутворення. Симуляція на основі МР-даних дає можливість лікарів-онкологів використовувати МРТ як основний метод при плануванні терапії злоякісних утворень. Спеціалізоване ПО дозволяє отримувати контрастне зображення тканин з високою роздільною здатністю, а також визначає щільність пухлини для розрахунку дози опромінення. Протоколи для швидкого сканування і постобробки дозволяють за кілька хвилин отримати КТ-подібні дані, засновані тільки на МР-зображеннях.

ХIV з’їзд онкологів та радіологів України приурочений до святкування 100-річчя Інституту Раку

Компанія «АФС Медицинтехнік» представляє комплекс інноваційних рішень бренду Philips для радіаційної онкології, орієнтованих на потреби медичних працівників і пацієнтів. Клінічні засоби для візуалізації, симуляції і планування променевої терапії легко інтегруються в робочий процес відділень променевої діагностики і допомагають забезпечити максимально ефективне лікування.

Учасники мали можливість ознайомитись із ще одною доповіддю від лектора Anne-Hilde Muris, MD, PhD Clinical Scientist Interventional Oncology, Philips Healthcare the Netherlands на тему «Minimal invasive treatment for cancer, state of the art of image guided therapy» («Мінімально інвазивне лікування раку. Найсучасніші рішення в ангіографії»).

Сьогодні широко застосовуються інвазивні методи лікування онкології, як при первинному раку так і при метастатичному раку. Коли хіміотерапія або промінева терапія терплять невдачі, або вважаються небезпечними методами у боротьбі, вступає інвазивна методика.

Інвазивні онкологічні методи лікування можна класифікувати як методи абляції, призначені для руйнування тканин за допомогою тепла, кріо або електромагнітної енергії, методи емболізації, які блокують кровоносні судини, що забезпечують пухлину, і руйнують пухлину через ішемію. Абляція і емболізація – це мінімально інвазивні процедури, що виконуються при артеріальній катетеризації без необхідності відкритої хірургії. Тому при даному лікуванні відновлення швидке, не супроводжується болем, мінімальний дискомфорт при низькому рівні ускладнень.

Даний метод застосовують при пухлинах печінки, пухлинах нирок, пухлинах жовчних шляхів, метастазах в печінці від пухлин товстої кишки, метастазах в печінці від нейроендокринних пухлин, метастазах метастатичного раку молочної залози, і багато інших.

У сучасному світі відносини між онкологами та радіології посилюються, і вони прагнуть інтегрувати галузь в програму лікування своїх пацієнтів.

Philips Azurion є рішенням нового покоління для виконання малоінвазивних ангіографічних досліджень та інтервенцій, що дозволяє виконувати процедури швидко і впевнено завдяки унікальному інтерфейсу системи взаємодії з користувачем, що підвищує ефективність і зручність роботи. Сучасний ангіограф Philips абсолютно безпечний для людей різного віку. Апарати зручні, прості у використанні, які дозволяють проводити тривалі та часті обстеження. Новітні технології дозволяють зменшити рівень випромінювання без погіршення якості зображення. Спектр процедур значно ширший, ніж в апаратів попередників. Також треба відмітити поліпшену швидкість опрацювання та передачі даних.

Хочемо акцентувати увагу, що Конгрес зібрав лікарів із величезним рівнем досвіду, які готові розвиватись та ділитись своїми навичками із молодими спеціалістами. Захід відвідали 1395 осіб офлайн та 205 осіб онлайн.

Всі три дні були насичені цікавими та корисними доповідями. Дякуємо всім хто долучився і відвідав цю важливу подію; тим хто доклав зусиль до його проведення. Бажаємо щоб кількість досвідчених лікарів зростала!

Фото з заходу можете переглянути натиснувши “ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО”.ХIV з’їзд онкологів та радіологів України приурочений до святкування 100-річчя Інституту Раку

Будьте здорові та бережіть себе! До нових зустрічей!