afsmt

Перший Національний конгрес «Серце та судини» в Одесі

19.11.2021

4-6 листопада 2021 року в Одесі відбувся Перший Національний конгрес «Серце та судини» за підтримки:

Перший Національний конгрес «Серце та судини» в Одесі

В презентаціях та дискусіях взяли участь відомі вчені України та зарубіжних країн. Окрім цікавих та корисних лекцій, всі учасники конгресу мали можливість обговорити важливі теми під час живих дискусій в колі фахівців.

Перший Національний конгрес «Серце та судини» в Одесі

Компанія «АФС Медицинтехнік» не залишилась осторонь, та виступила одним із спонсорів даного Конгресу. Від імені компанії Philips Healthcare, спікер Павло Ващила, лікар рентгено-ендоваскулярний хірург; спеціаліст із клінічного застосування медичного обладнання (Philips Healthcare, Білорусь) представив презентацію на важливу та актуальну тему: «Можливості сучасних ангіографічних систем: візуалізація, навігація та зменшення дози».

Без сумнівів, це є дуже актуальною темою, адже неможливо уявити лікарські дослідження та подальше лікування без допомоги ангіографічних систем.

 

Головне завдання ангіографії – вивчення стану судин, чи то судини серця, ніг або голови. Цей метод візуалізації судин ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання. За його допомогою можна оцінити стан кровопостачання у конкретному органі та функціональну активність судин, а також виявити різні порушення у будові та роботі кровоносної системи.

Важливо, що за допомогою ангіографії діагностують патології судинного русла на початкових етапах виникнення, тобто в той момент, коли шанси на успішне  лікування максимальні. Вкрай необхідні також інтраопераційні ангіографічні дослідження, які проводяться безпосередньо під час хірургічних втручань. За допомогою таких обстежень хірурги контролюють усі свої дії та стежать за станом пацієнта.

Методика ангіографічного дослідження полягає у введенні в судинне русло рентгеноконтрастної речовини. Відразу при введенні цієї речовини проводиться серія рентгенологічних знімків. Пацієнтів піддають низьким дозам радіації, які, як правило, вважаються безпечними. Однак, треба зауважити, що  всі види іонізуючого випромінювання потенційно шкідливі і можуть викликати такі вади: еритему (почервоніння шкіри), катаракту, випадіння волосся, некроз шкіри, тощо.

В своїй доповіді лікар – Павло Ващила, привів основні принципи оптимізації даної проблеми:

 • Збільшення відстані до джерела випромінювання;
 • Правильне положення оператора, проекції та типу доступу;
 • Зменшення дози випромінювання;
 • Мінімальний час втручання;
 • Використання сучасних технологій та нового ангіообладнання;
 • Засоби індивідуального захисту.

Також лікар розповів про нове покоління ангіографів компанії Philips, та про те, які сучасні технології саме цих ангіографічних систем допомагають мінімізувати або повністю нейтралізувати можливі проблеми від процедури.

Перший Національний конгрес «Серце та судини» в Одесі

Ангіографи Philips абсолютно безпечні для людей різного віку. Апарати зручні, дозволяють проводити тривалі та часті обстеження. Philips представляє підлогові , стельові, гібридні та біпланові системи з детекторами різних параметрів сімейства Azurion:

Діагностичні комплекси преміум класу сьогодні вважаються одними із найкращих для обстеження та встановлення точних діагнозів. Новітні технології дозволяють зменшити рівень випромінювання без погіршення якості зображення. Спектр процедур значно ширший, ніж в апаратів попередіх генерацій. Також треба відмітити поліпшену швидкість опрацювання та передачі даних. А сучасне програмне забезпечення дає змогу встановити новітні ліцензійні програми для роботи у 2D та 3D режимах для різних видів досліджень..

Павло Ващила назвав основні переваги в системах сімейства Azurion:

 • Новий 58′ монітор, зі зручним сенсором FlexVision XL (8 мегапікселів, до 8 зображень одночасно, 4 незалежні матриці);
 • Можливість експорту usb/dvd без робочої станції;
 • Концепція «чистої» пультової без системних блоків;
 • Можливість паралельної роботи (збір, обробка зображень та кількісний аналіз для одного або для різних пацієнтів);
 • Zero Dose Positioning – можливість позиціонування без дози, без необхідності додаткової рентгензйомки, можливість відстеження столу, переміщення трубки, що дозволяє знизити дозу до 20%.

Сучасний ангіограф – це не тільки надійна трубка, якісний детектор та гарний екран. Ознакою технологічності апарату є програмне забезпечення і воно представлене на новітній лінійці Azurion у всіх клінічних сегментах.

 1. Dynamic Coronary Roadmap (дана система інтегрується із системою Volcano);
 2. HeartNavigator (програма для лікування структурних захворювань серця);
 3. Echo Navigator (поєднує 3D-ЕХО та рентгеноскопію онлайн);
 4. Vessel Navigator (програма для лікування захворювань аорти);
 5. SmartCT (покрокові інструкції для лікарів під час виконання 3D/ПДКТ);
 6. AneurysmFlow (програма для лікування аневризми судин головного мозку).

Під час презентації була представлена одна із новинок компанії Philips, це система FlexArm, нова концепція стельового штатива, що має 8 ступенів свободи, обертається на 270 ° навколо пацієнта, так само синхронне обертання детектора і коліматора і 3D дослідження з будь-якого боку столу. Це дає  свободу розміщення, покращений робочий процес, менше переміщень столу та пацієнта, зменшення часу роботи, і в комплексі – ефективне використання рентген операційної.

Бренд Philips був заснований більше 100 років тому і давно зарекомендував себе на ринку медичного обладнання.  І що цікаво, перша встановлена рентгенівська трубка у світі належала саме Philips. Нідерландська якість та більш ніж сторічна історія виробника  викликають довіру у передових медичних установ на усіх континентах.

Azurion – це нове покоління ангіографів:

 • із найпотужнішою рентгенівською трубкою в цїєй галузі;
 • із інноваційним програмним забезпеченням;
 • з можливістю паралельної роботи;
 • із легким керуванням з планшета;
 • з технологією зниження дози до 75%;
 • з можливістю використання системи FlexArm.

За допомогою цього дослідження виявляють такі захворювання, як: атеросклероз судин (поява бляшок); тромбози судин; аномальні розширення судин; різні захворювання серцевих порожнин (новоутворення,кісти); патології нирок, різноманітні порушення у лімфатичній системі; хвороби сітківки очей і т.д.

Перший Національний конгрес «Серце та судини» в ОдесіМи вдячні організаторам за можливість взяти участь у конгресі «Серце та судини», представити нашу доповідь та розповісти про новітні технологї компанії Philips; прослухати запрошених міжнарожних експертів з різних країн; обмінятися досвідом та передовими досягненнями в лікуванні захворювань серця та судин.

Також на конгресі були проведені майстер-класи та обговорення на міждисциплінарні тематики разом з кардіологами, ендокринологами, нефрологами, неврологами, лікарями інтенсивної терапії, нейрохірургами та пульмонологами. А учасникам майстер-класів було продемонстровано найновіші методи лікування та надано корисні рекомендації від практикуючих лікарів, проводилась школа з кардіології для молодих кардіологів та сімейних лікарів.