afsmt

МОЗ та Philips Medical Systems підписали меморандум

11.12.2021

10 грудня 2021 р. Міністерство охорони здоров’я України та компанія Philips Medical Systems підписали меморандум про співпрацю.

МОЗ та Philips Medical Systems підписали меморандумМіністерство охорони здоров’я України прагне підвищити ефективність та якість медичних послуг, ефективно зміцнювати здоров’я населення країни. Для вирішення цих глобальних питань ми мусимо стежити за оновленнями у технологіях діагностики, а також робити високотехнологічні медичні послуги доступнішими. Саме цьому присвячений меморандум із компанією Philips Healthcare.

 

Про що документ:

Меморандум між МОЗ України та Philips стосується співпраці та взаємодії в таких напрямах:

  • підвищення якості онкологічної служби України, що включає обмін передовим досвідом у плануванні інтегрованої онкологічної допомоги та шляхів лікування пацієнтів на основі сучасних методів діагностики, планування терапії, лікування та спостереження за пацієнтами;
  • покращення доступу та управління цифровими знеособленими даними пацієнтів та цифровими клінічними зображеннями;
  • підвищення якості та доступності вторинної та спеціальної медичної допомоги, включаючи оцінку потреб у медичних послугах, точне планування клінічних послуг, розробку стратегічних дорожніх карт та пацієнтоцентричних проєктів закладів охорони здоров’я;
  • розширення доступу до сучасних технологічних послуг із діагностики та лікування.

Документ підписали перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда та віцепрезидент із глобальної взаємодії з державними органами та громадськістю Philips Medical Systems Nederland B.V. Ян-Віллем Шейгронд.

МОЗ та Philips Medical Systems підписали меморандум

Коментар Олександра Комаріди

«Міністерство охорони здоров’я стежить за оновленнями в технологіях діагностики і прагне зробити високотехнологічні медичні послуги більш доступними для українців. Саме цьому присвячений наш меморандум із компанією Philips, адже компанія має значний досвід та ресурси, які допоможуть досягти максимальних результатів у реалізації основних завдань Міністерства, — відзначив Олександр Комаріда. — Ми щиро вдячні Уряду Королівства Нідерландів та компанії Philips Medical Systems за чудову можливість розвивати охорону здоров’я в Україні та впроваджувати найкращий медичний досвід для поліпшення здоров’я українців та підвищення якості їхнього життя.

МОЗ та Philips Medical Systems підписали меморандум

Philips допоможе досягти максимальних результатів у реалізації основних завдань міністерства України. А також підвищити якість і доступність вторинної та спеціальної медичної допомоги, включаючи оцінку потреб у медичних послугах, точне планування клінічних послуг, розробку стратегічних дорожніх карт та пацієнтоцентричних проєктів закладів охорони здоров’я, розширення доступу до сучасних технологічних послуг з діагностики та лікування.

«Ми щиро вдячні уряду Королівства Нідерландів та компанії Philips Medical Systems за чудову можливість розвивати охорону здоров’я в Україні та впроваджувати найкращий медичний досвід для покращення здоров’я українців та підвищення якості їхнього життя”, – наголосив перший заступник міністра.

Делегація МОЗ під час офіційного візиту в Нідерланди також планує відвідати медичну установу в Роттердамі для обміну досвідом.

Протягом першого дня візиту відбулася зустріч з представниками провідних нідерландських компаній, які працюють у сфері охорони здоров’я. Сторони обговорили можливість залучення інноваційних нідерландських технологій до модернізації українських медичних закладів, а також впровадження нових ініціатив в українському секторі охорони здоров’я.

Наголошується, що пріоритетами є реновація 48 лікарень України (по дві в кожній області) та створення Президентського університету майбутнього, де слід передбачити медичну та біотехнічну кафедри. Також Україна зацікавлена у побудові університетської клініки на зразок Erasmus MC, які діє у Роттердам.

МОЗ та Philips Medical Systems підписали меморандум
«Philips Medical Systems – одна з найкращих високотехнологічних медичних компаній. Вона пропонує більше ніж 450 інноваційних медпродуктів та послуг, наприклад, обладнання для МРТ, інтервенційної радіології, радіаційної онкології, ІТ-сервіси для організації роботи медзакладів. І я справді пишаюся тим, що ми підписали з нею меморандум!» – наголосив Олександр Комаріда.