afsmt

Рекомендації по догляду за системою і датчиками Philips

17.06.2020

Обслуговування системи та датчиків повинно виконуватись резулярно, і по мірі необхідності

Чистка і обслуговування ультразвукової системи і датчиків відіграє дуже важливу роль. Зокрема, необхідно регулярно чистити датчики, оскільки в них присутні електромеханічні компоненти. У разі постійного та інтенсивного впливу пилу і вологи можуть погіршити рівень ефективності і надійності роботи.

Обов’язково очищуйте і дезінфікуйте датчики, після кожного досліджуваного пацієнта. Докладні інструкції з очищення і обслуговування датчиків кожного типу, включаючи відомості про відповідні дезінфікуючі засоби, див. в розд. «Загальні відомості про догляд за датчиками» .

Чому потрібно регулярно доглядати за системою?

На панель управління й на інші зовнішні поверхні з найбільшою ймовірністю можуть потрапити бризки рідини та інші речовини, наприклад надлишки гелю. Ці речовини можуть проникнути в електричні компоненти, що знаходяться під панеллю, і час від часу викликати перебої в роботі. При профілактичному обслуговуванні звертайте увагу на потенційні проблеми, наприклад на розхитані і зношені регулятори, кнопки, тощо.

Чистка системи та ЕКГ обладнання

Для  очищення системи і кабелів ЕКГ, проводів ви можете застосовувати наступний метод: використовуйте розчин м’якого мила для більшості поверхонь. Якщо обладнання контактувало з кров’ю або інфекційними речовинами, ви можете використовувати 70-відсотковий ізопроиловий спирт для більшості поверхонь. Інструкцію по дезінфекції поверхонь системи дивіться в розділі «Дезінфекція Поверхонь Системи» (нижче) .

ОБОВ’ЯЗКОВО!

При виконанні чистки, дезінфекції або стерилізації обладнання обов’язково використовуйте захисні окуляри і рукавички.

 УВАГА!
  • Розташовуйте ті частини, які повинні залишатися сухими, вище вологих частин до тих пір, поки всі частини не висохнуть повністю.
  • При очищенні панелі управління системи, екрану монітора, сенсорного екрану і клавіатури не допускайте попадання рідини всередину корпусів.
  • Не використовуйте сильних розчинників, побутові миючі засоби або абразивні засоби, оскільки вони можуть пошкодити поверхні системи.
  • Не торкайтеся поверхні екранів гострими предметами і не використовуйте для очищення у разі необхідності паперові рушники.

Процедура очищення наступних частин системи:

  • Екрани моніторів, з тому числі і сенсорні екрани;
  • Панель управління системи;
  • Зовнішні поверхні системи і візки;
  • Кабелі ЕКГ, дроти  і електроди.

Порядок виконання роботи:

1. Перед очищенням вимкніть систему і від’єднайте шнур живлення від джерела живлення.
2. Чистка екранів моніторів:

  • Видаліть пил м’якою неворсистою серветкою. Рекомендуємо використовувати серветки з мікрофібри.
  • Чистка екранів спеціальною рідиною для чищення РК-екранів: нанесіть рідину на очищувальну серветку або направте невелику кількість рідини на екрани. Також можна використовувати спеціальні вологі серветки для чищення екранів.
  • Насухо витріть екрани м’якою неворсистою серветкою.

УВАГА!

  • Не допускайте попадання розчинів всередину корпусів.
  • Будьте обережні, щоб не подряпати поверхню екрана при чищенні.
  • Не використовуйте для чищення екранів чистячі засоби, що містять хлор. Вони можуть пошкодити поверхню.

3. Для очищення панелі керування видаліть тверді забруднення навколо кнопок і регуляторів ватним тампоном або зубочисткою, щоб не допустити їх потрапляння всередину корпусу. Протріть панель м’якою серветкою, змоченою в мильній воді.

УВАГА!

  • Не лийте і не розпилювати рідину на елементи управління, всередину корпусу системи або на розетки для датчиків.

4. Для очищення інших зовнішніх поверхонь системи і візків, кабелів ЕКГ, проводів і електродів, протріть панель м’якою серветкою, змоченою в мильній воді. Для важкоочишуваних забруднень і слідів чорнила можна використовувати спирт з наступним промиванням мильною водою.
5. Якщо обладнання контактувало з кров’ю або інфекційними речовинами, можна дезінфікувати систему відповідно до інструкцій з розділу «Дезінфекція Поверхонь Системи» (нижче) .

УВАГА!

  • Якщо датчики або кабелі датчиків контактували з кров’ю або інфекційними речовинами, будь ласка, не використовуйте розчин ізопропілового спирту до ознайомлення зі спеціальними інструкціями по очищенню. Використання ізопропилового спирту строго заборонено для очищення датчиків і будь-яких частин кабелів датчиків. Для датчиків також передбачені додаткові засоби для чищення.

6. Видаліть всі залишки за допомогою тканини, змоченої в стерильній воді.
7. Витріть обладнання насухо, щоб запобігти можливій появі корозії.


Товари та послуги для поверхонь системи

Зовнішні поверхні системи можуть бути дезінфікувати за допомогою сумісних дезінфікуючих засобів. Поверхні системи включають: монітори, сенсорні екрани, пофарбовані та пластмасові поверхні.

Наступні продукти можуть бути використані на будь-яких поверхнях системи, крім моніторів і сенсорних екранів:

  • Розчин м’якого мила 
  • 70-відсотковий ізопропиловий спирт (IPA) 
  • PI-Spray II (на основі QUAT) 
  • Opti-Cide 3 (на основі QUAT / IPA) 
  • Sani-Cloth HB (на основі QUAT)
  • Sani-Cloth Plus (на основі QUAT / IPA)

УВАГА!

Не використовуйте ацетон, метилетилкетон, розчинників або інші сильні розчинники для чищення системи. Не використовуйте засоби Sani-Cloth AF3 або Super Sani-Cloth для дезинфекції системи.

Наступні продукти можуть бути використані для очищення моніторів і сенсорних екранів:

  • Спеціальні засоби для чищення для ЖК-екранів;
  • деіонізованная вода

Дезінфікуючі засоби, які перераховані вище, для пластмасових і пофарбованих поверхонь системи, при необхідності можуть бути використані для очищення моніторів, але не рекомендовані для регулярного використання. Ніколи не використовуйте пральні засоби для скла або засоби, що містять спирт. Використовуйте серветки з мікрофібри; не використовуйте паперові рушники.

Поверхні стійкі до впливу ультразвукового гелю, спирту і дезінфікуючих засобів, однак після контакту ці залишки слід витирати, щоб уникнути майбутніх ушкоджень.


Дезінфекція поверхонь системи 

При виконанні чистки, дезінфекції або стерилізації обладнання обов’язково використовуйте захисні окуляри і рукавички.

 Процес очищення:

  1. Вимкніть систему та від’єднайте шнур живлення від джерела живлення.
  2. Проведіть чистку системи відповідно до інструкцій з розд. «Чистка системи» .
  3. Виберіть дезинфікуючий засіб, сумісний з системою, і виконайте дії згідно з інструкціями на етикетці з приводу підготовки та концентрації розчину. При використанні готового розчину перевіряйте його термін придатності.
  4. Протріть поверхні системи серветкою, змоченою в дезинфікуючому засобі, згідно вказівок, приведеній інструкції на етикетці по часу протирання, концентрації розчину і тривалості контакту дезинфікуючого засобу. Слідкуйте за тим, щоб концентрація розчину і тривалість контакту підходили для відповідної області клінічного застосування.
  5. Висушіть або протріть насухо стерильною серветкою відповідно до інструкцій на етикетці дезинфікуючого засобу.

Регулярно очищуйте зовнішню поверхню системи, згідно інструкцій з «Чистка системи та ЕКГ обладнання» (вище) .


Чистка трекболу

Регулярне очищення трекболу продовжує термін його служби і допомагає уникнути звернень до сервісного центру.

  1. Зніміть кільце навколо трекболу, виконавши інструкції для відповідної системи.
  2. Вийміть кулю трекболу з його області кріплення.
  3. Очистіть кулю і область кріплення неворсистою серветкою або невеликою щіткою.
  4. Вставте кулю трекболу назад в область кріплення.
  5. Пальцями затягніть кільце назад.

Частка повітряного фільтра системи

Повітряні фільтри системи слід щотижня оглядати і по мірі необхідності чистити. Якщо повітряні фільтри буде вирішено очищати за допомогою води і мила, можна встановити запасний фільтр на той час, поки очищений фільтр сохне. Додаткові повітряні фільтри можна замовити, залишивши заявку на нашому сайті.

Розташування повітряного фільтра вказано в керівництві по експлуатації системи.

ОБЕРЕЖНО!

Перед обслуговуванням або очищенням обов’язково вимкніть систему і від’єднайте її шнур живлення від розетки.

УВАГА!

  • Перед зняттям повітряного фільтра вимкніть живлення. Не вмикайте живлення, якщо не встановили повітряний фільтр.
  • Перш ніж встановлювати повітряний фільтр, переконайтеся, що він повністю сухий. Установка вологого повітряного фільтра може привести до пошкодження системи.
  1. Знайдіть рукоятку повітряного фільтра.
  2. Повністю вийміть фільтр із системи, витягнувши його за рукоятку прямо вперед.
  3. Огляньте фільтр. Залежно від стану повітряного фільтра може знадобитися пропилососити його або промити водою. Якщо фільтр зношений або не піддається очищенню, замініть його на запасний.
  4. Щоб встановити фільтр, вставте його на місце.

Примітка

У деяких системах є налаштування для установки стану обслуговування повітряного фільтра. Інструкції див. у посібнику з експлуатації системи.


Датчики вимагають правильного догляду, дезинфекції та роботи. Нижче наведені відомості та інструкції, які допоможуть ефективно чистити, дезинфікувати і стерилізувати датчики, сумісні з ультразвукової системою Philips. Крім того, ці інструкції допоможуть уникнути пошкоджень при чищенні, дезінфекції та стерилізації – подібні пошкодження можуть призвести до втрати гарантії.

Рекомендації по догляду за системою і датчиками Philips

Належний догляд за датчиками включає в себе огляд, чистку та дезінфекцію або стерилізацію по мірі необхідності.

Пам’ятайте!
Датчики необхідно чистити після кожного використання.
Перед кожним використанням уважно огляньте всі компоненти датчика.
Подивіться, чи немає на датчику тріщин або інших пошкоджень.
Виявивши пошкодження, повідомте про це представникам компанії Philips або залиште заявку  та припиніть використання пошкодженого датчика.

Для отримання додаткової інформації зверніться до інструкції з експлуатації системи, де можна знайти відомості про конкретну систему та конкретні датчики.

Оскільки системи УЗД є високотехнологічним медичним обладнання, що має складне програмне забезпечення, ми радимо довіряти технічне забезпечення роботи системи тільки кваліфікованим фахівцям.